За нас

 • 2000 година +
  Вработен
 • 100 +
  Вработен во истражување и развој
 • 1000 +
  Дистрибутери низ целиот свет
 • 250 Милион+ (УСД)
  Прометот

Joytech Healthcare Co., Ltd. е основана во 2002 година. Денес имаме соза малку20 години искуство за домашна медицинска опрема OEM & ODM, а нашиот промет достигна 250 милиони американски долари во 2020 година.4 патибидејќи2017 година.Како главен снабдувач на производи за здравствена заштита во Кина, Sejoy Group изгради лојална репутација на квалитет, иновации и услуга.Нашата иновативна и технолошка извонредност поддржува производство на премиум уреди како што се електронски и инфрацрвени термометри, мерачи на гликоза во крвта, монитори за крвен притисок, нега на мајка и бебе и други производи за домашна нега дизајнирани од клиентите.

Нашите партнери

 • WPS图片-修改尺寸
 • пантер07
 • пантер12
 • пантер09
 • пантер03
 • пантер01
 • слики
 • WPS图片-修改尺寸
 • преземете
 • WPS图片-修改尺寸
 • WPS图片-修改尺寸

Центар за вести

 • Како да го изберете вистинскиот снабдувач на медицински помагала?
  Април-18-2023
  Како да го изберете вистинскиот снабдувач на медицински помагала?
  Сите купувачи може да го знаат принципот на QCDS за избор на добавувачи.QCDS означува квалитет, цена, испорака и услуга.Без оглед на набавките на индустријата, контролата на квалитетот е секогаш врвен приоритет.На...
 • Добредојдовте да се сретнете во CMEF
  Април-14-2023
  Добредојдовте да се сретнете во CMEF
  CMEF ќе се одржи по 133.Кантонски саем на овој 14-ти мај.до 17-ти.која ќе биде задолжителна изложба за да присуствуваме.Joytech штанд БР.е 1,1 H41.Добредојдовте да ја посетите тогаш.
 • Joytech ве поканува да се сретнете во САД на FIME 2023
  Април-11-2023
  Joytech ве поканува да се сретнете во САД на FIME 2023
  Joytech Healthcare ќе прикаже повеќе нови модели на нашите производи на FIME 2023.4.11 Дали ви се допаѓаат разнобојни големи LCD дигитални термометри?Мониторите за крвен притисок со ЕКГ и поврзување со Bluetooth/WIFI може да помогнат...
 • Како да се користи пулс оксиметар?
  април-07-2023 година
  Како да се користи пулс оксиметар?
  Пулс оксиметар е мал медицински уред кој се користи за мерење на нивото на заситеност со кислород во крвта на една личност.Работи така што емитува два зраци светлина (еден црвен и еден инфрацрвен) низ прстот на личноста, увото...
 • Добредојдовте во штандот бр. 133 на кантонот саем-Џојтек бр.
  април-04-2023 година
  Добредојдовте во штандот бр. 133 на кантонот саем-Џојтек бр.
  Почитувани ценети клиенти, Возбудени сме да објавиме дека Joytech Healthcare Co.,Ltd ќе учествува на 133-от саем на кантонот, кој ќе се одржи од 1-ви до 5-ти мај 2023 година. Како и секогаш, ние сме посветени на про...
 • Како да користите монитор за крвен притисок на рачниот зглоб
  Мар-31-2023
  Како да користите монитор за крвен притисок на рачниот зглоб
  Мониторите за крвен притисок на рачниот зглоб се преносливи и генерално поевтини од мониторите на надлактицата, што ги прави популарен начин за мерење на крвниот притисок дома.Но, многу луѓе ќе се сомневаат дека крвниот притисок на зглобот...

Сертификација

ТОП ПРОИЗВОДИ

Контактирајте не

Joytech Healthcare Co., Ltd

Hangzhou Sejoy Electronics &.Instruments Co., Ltd

 • Адреса:
  No.365, Wuzhou Road, Yuhang Economic
  Развојна зона, 311100, Хангжу, Кина
 • Телефон:
  +86-571-81957767
 • Е-пошта: