Вести од компанијата

 • Состанок за резиме и пофалници на крајот на годината за 2022 година
  Време на објавување: 02-04-2023

  На 4 февруари 2023 година, Joytech Healthcare одржа состанок за Крај на годината Резиме и пофалба за 2022 година. Генералниот директор г-дин Рен одржа говор, тој го пријави настапот од минатата година и ги сумираше целата работа меѓу сите одделенија.Иако вкупните финансиски приходи се намалени ...Прочитај повеќе»

 • Среќен новогодишен состанок - Арапско здравје сега е отворен!
  Време на објавување: 31-01-2023

  Joytech Healthcare продолжи со работа на 29-ти.ЈАН.Ви посакуваме најдобри желби и постојано ќе произведуваме квалитетни производи за вашиот здрав живот.Арапското здравство е отворено на 30-ти.ЈАН.Чест ни е што ве запознавме на среќниот почеток.Sejoy & Joytech Booth No. е SA.L60.Добредојдовте да имате ...Прочитај повеќе»

 • Известување за празници на пролетниот фестивал на Joytech
  Време на објавување: 17-01-2023

  Во претстојната нова година на зајакот, ќе го имаме нашиот празник на пролетниот фестивал.Ви благодариме за вашата компанија и поддршката во изминатата година.Канцеларијата на Joytech ќе биде затворена за кинескиот традиционален новогодишен празник од 19-ти.до 28-ми.ЈАН 2023. Најдобри желби!Прочитај повеќе»

 • Покана за Arab Health 2023 — Добредојдовте во штандот на Sejoy Group SA.L60
  Време на објавување: 01-13-2023

  На почетокот на 2023 година, ние Sejoy group ќе ве запознаеме на Arab Health 2023 во Дубаи ОАЕ.Изложбата ќе се одржи на 30 јануари - 2 февруари 2023 година во Светскиот трговски центар во Дубаи.Joytech & Sejoy ви посакуваме добредојде на нашиот штанд # SA.L60 Најновиот каталог и повеќе информации за контакт ќе бидат наведени на Арапски...Прочитај повеќе»

 • Сигурен медицински термометар може да биде неверојатно корисен
  Време на објавување: 18-11-2022 година

  Имањето сигурен медицински термометар дома може да биде неверојатно корисно.Способноста точно да откриете дали некој има треска ви ги дава многу потребните информации за важните следни чекори за неговата нега.Постојат многу видови на дигитални или инфрацрвени, контактни и бесконтактни термометри за ch...Прочитај повеќе»

 • Добредојдовте на Joytech Booth на CMEF 2022
  Време на објавување: 11-04-2022

  СОВИД влијаеше на многу јавни активности, особено на различни изложби.CMEF се одржуваше двапати годишно во минатото, но оваа година само еднаш и тоа ќе биде 23-26 ноември 2022 година во Шенжен Кина.Штандот бр. на Joytech на CMEF 2022 ќе биде #15C08.Можете да ги видите сите медицински помагала што ги произведуваме...Прочитај повеќе»

 • Завршени се новите работилници на Joytech Healthcare Co., Ltd
  Време на објавување: 08-09-2022 година

  Во јуни минатата година се одржа церемонијата на поставување на темелите на новата фабрика на Joytech.На 8 август годинава беше завршена новата фабрика.Во овој среќен ден, сите лидери подметнаа петарди за да го прослават завршувањето на новата фабрика.Гледајќи наназад на изминатата година, епидемијата се повторува...Прочитај повеќе»

 • Sejoy 20th Anniversary-Квалитетни производи за здрав живот.
  Време на објавување: 08-02-2022

  Во 2002 година, Hangzhou Sejoy Electronics & Instruments Co., Ltd. воспостави и нашите први дигитални термометри и монитори за крвен притисок беа развиени и произведени.До 2022 година, Sejoy групацијата се разви да биде производител на истражување и развој на големи размери на производи во медицински помагала за домаќинство и POCT производи...Прочитај повеќе»

 • Покана за FIME 2022 — Добредојдовте во штандот на Sejoy Group A46
  Време на објавување: 19.07.2022 година

  Времето FIME 2022 е онлајн, 11 јули – 29 август 2022 година;Во живо, 27-29 јули 2022 година Онлајн шоуто започнува од минатиот понеделник и помина една недела, повеќето излагачи ја завршија својата онлајн декорација, а некои не.Шоуто во живо е на крајот на јули во Калифорнија, САД.Кабината во живо на Sejoy е A46.Ние ќе ...Прочитај повеќе»

 • Добри вести, на Joytech Medical му беше доделена ЕУ MDR сертификат!
  Време на објавување: 30-04-2022

  На Joytech Medical му беше доделен сертификат за систем за управување со квалитет на ЕУ (MDR) издаден од TüVSüD SÜD на 28 април 2022 година. Опсегот на сертификацијата вклучува: дигитален термометар, монитор за крвен притисок, инфрацрвен термометар за уши, инфрацрвен термометар на челото, мултифункционален чело emo. ..Прочитај повеќе»

 • Joytech ве поканува на 131-от кантонски саем
  Време на објавување: 19.04.2022

  131. Саем на кантонот Кина за увоз и извоз продолжува да се одржува онлајн 10 дена.Според електрониката, апарати за домаќинство, машини, стоки за широка потрошувачка и други 16 категории стоки поставиле 50 изложбени области, домашните и странските изложувачи повеќе од 25.000, а продолжуваат да поставуваат ...Прочитај повеќе»

 • JOYTECH НОВ ПЛАНСИРАН МОНИТОР ЗА КРВЕН ПРИТИСОК НА Зглобот
  Време на објавување: 04-06-2022

  Наменет за неинвазивно мерење на систолниот, дијастолниот крвен притисок и отчукувањата на срцето на возрасен поединец со помош на осцилометрискиот метод. Уредот е дизајниран за домашна или клиничка употреба.И компатибилен е со Bluetooth кој овозможува лесно пренесување на мерните податоци од крвниот притисок...Прочитај повеќе»

123456Следно >>> Страница 1/6
WhatsApp онлајн разговор!
WhatsApp онлајн разговор!